Real jak Bayern. Kolejny wielki klub rezygnuje z Kaia Havertza

Kai Havertz wzbudza zainteresowanie działaczy największych europejskich klubów. Wiele wskazuje jednak na to, że latem nie opuści Bayeru 04 Leverkusen. Z przeprowadzenia transferu zrezygnowały już Bayern Monachium i Real Madryt.

20-latek robi furorę w Bundeslidze. W tym sezonie strzelił jedenaście goli i miał pięć asyst w 26 meczach. Jeszcze lepszy bilans miał rok temu, gdy zdobył siedemnaście bramek i dołożył do tego cztery asysty. Tak dobra dyspozycja sprawiła, że Kaiem Havertzem zainteresowały się największe europejskie kluby.

Młody Niemiec na transfer będzie musiał jednak poczekać. Ze względu na kryzys wywołany pandemią koronawirusa z przeprowadzenia transakcji zrezygnował Bayern Monachium. W ślady mistrzów Niemiec poszli działacze Real Madryt. Oba kluby tłumaczą to wysokimi finansowymi wymaganiami Bayeru 04 Leverkusen i niepewnym czasem w światowej gospodarce, co może przełożyć się na niższe wpływy od sponsorów, a co za tym idzie wpłynąć na obniżkę cen na rynku transferowym.

Jak informuje "Marca", działacze Królewskich co najmniej o rok odłożyli plany transferowe dotyczące Havertza. "Czy można sobie wyobrazić, co czuje piłkarz, który wie, że Real był nim zainteresowany, a teraz słyszy, że transfer jest niemożliwy?" - czytamy w hiszpańskim dzienniku.

Real miał bardzo konkretne plany na letnie okienko transferowe, a Havertz miał być jednym z piłkarzy, którzy mogli dołączyć do Królewskich. Bayer 04 Leverkusen za swojego utalentowanego zawodnika chciał nawet 130 milionów euro. W obecnej sytuacji to kwota, której nie byłby w stanie wydać żaden piłkarski klub na świecie.

źródło: wp.pl