Piłkarze Bayernu zgodzili się na obniżkę pensji

Piłkarze Bayernu zgodzili się na obniżkę pensji

Jak informują niemieckie media, rada drużyny Bayernu, w skład której wchodzi Robert Lewandowski, po rozmowach z zarządem zgodziła się na obniżkę pensji zespołu o 20 procent.

Zawieszenie niemal wszystkich rozgrywek w Europie, spowodowane pandemią koronawirusa sprawia, że kluby piłkarskie muszą zmagać się z poważnymi brakami w klubowych kasach. To sprawia, że coraz więcej z nich stara się uzgodnić z zawodnikami obniżkę ich zarobków.

Na takie rozwiązanie przystali właśnie piłkarze Bayernu Monachium. Jak poinformował "Bild", w wyniku rozmów pomiędzy Karlem-Heinzem Rummenigge, Oliverem Kahnem i Hasanem Salihamidziciem, a radą drużyny, w skład której wchodzą: Manuel Neuer, Thomas Mueller, Robert Lewandowski, David Alaba, Joshua Kimmich i Thiago Alcantara ustalono, że pensje zostaną obniżone o 20 procent.  

Obniżenie zarobków dotyczyć będzie jednak nie tylko zawodników. Również dyrektorzy i rada nadzorcza zrzekną się 1/5 swoich dochodów. Wszyscy w klubie chcą w ten sposób zapewnić ochronę pracowników klubu.

W Niemczech do tej pory wykryto niemal 30 tysięcy zarażeń koronawirusem. W wyniku choroby zmarło tam 118 osób. 

źródło: wp.pl