Thomas Meunier przechodzi do Borussii Dortmund

Thomas Meunier przechodzi do Borussii Dortmund

Thomas Meunier ma przenieść się z Paris Saint-Germain do Borussii Dortmund. Transfer reprezentanta Belgii nie oznacza jednak, że Łukasz Piszczek nie przedłuży kontraktu z BVB.

Według dziennika "Bild", transfer Thomasa Meuniera z PSG do BVB jest już na etapie finalizacji. "Zostały tylko formalności" - czytamy. Doprowadzenie transakcji do końca na razie będzie jednak niemożliwe ze względu na środki ostrożności podjęte w związku z koronawirusem.

Meunier nie może na przykład zjawić się w Dortmundzie, by przejść obowiązkowe badania przed podpisaniem kontraktu. Nie wiadomo też, jaki będzie kalendarz storpedowanych przez pandemię SARS-CoV-2 rozgrywek i czy FIFA nie wprowadzi zmian w okresach transferowych.

Niemniej jednak przekonanie Belga do przeprowadzki do Dortmundu to duży sukces negocjacyjny BVB. Borussia rywalizowała o Meuniera m.in. z Bayernem Monachium. 28-latek ma zastąpić w zespole Luciena Favre'a Achrafa Hakimiego, który po dwuletnim wypożyczeniu ma wrócić do Realu Madryt.

Przyjście Meuniera do Borussii nie oznacza, że w Dortmundzie nie ma już miejsca dla Łukasza Piszczka. Kontrakt Polaka z BVB wygasa 30 czerwca, ale transfer Meuniera nie powinien mieć wpływu na decyzję klubu w sprawie Piszczka.

Owszem, Belg jest - podobnie jak Piszczek - nominalnym prawym obrońcą, ale w systemie preferowanym przez trenera Favre'a, Meunier ma być prawym wahadłowym, a Piszczek jest jednym z trzech środkowych obrońców.

 

źródło: wp.pl