Zapadła decyzja w sprawie dalszej części sezonu w Bundeslidze

Zapadła decyzja w sprawie dalszej części sezonu w Bundeslidze

Koronawirus szaleje w Europie i paraliżuje najróżniejsze aktywności, w tym rozgrywki sportowe. W poniedziałek w centralnej siedzibie Niemieckiej Ligi Piłkarskiej DFL we Frankfurcie doszło do spotkania na szczycie. Szefostwo DFL i przedstawiciele wszystkich 36 klubów pierwszej i drugiej niemieckiej ligi podjęli wspólnie decyzję w sprawie dalszej części sezonu.

Rozgrywki Bundesligi i 2. Bundesligi zostały zawieszone co najmniej do 2 kwietnia 2020 roku. W praktyce oznacza to, że na chwilę obecną po odwołanej 26. kolejce (13-15 marca), nie zostanie rozegrana również 27. seria gier, zaplanowana na nadchodzący weekend (20-22 marca).

Jak poinformował szef DFL Christian Seifert, ze względu na dynamikę rozwoju epidemii koronawirusa, po 30 marca dojdzie jednak do ponownego posiedzenia DFL wraz z przedstawicielami wszystkich klubów pierwszej i drugiej niemieckiej ligi, na którym zostaną podjęte kolejne działania i zapadną kolejne decyzje.

Seifert podkreślił, że tak naprawdę na chwilę obecną nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy rozgrywki będą mogły zostać wznowione. Powrót do gry klubów Bundesligi i 2. Bundesligi 3 kwietnia nie jest więc tym samym przesądzony.

 

źródło: onet.pl