1.FC Koeln z kolejnym triumfem. SC Paderborn 07 nadal na dnie tabeli

W jedynym piątkowym spotkaniu Bundesligi ekipa 1.FC Koeln pokonała na wyjeździe SC Paderborn 07 2:1. Dzięki wygranej zespół z Kolonii jest już tylko cztery punkty od miejsca gwarantującego grę w europejskich pucharach.

W ostatnich tygodniach ekipa z Kolonii zaliczyła zwyżkę formy. Dobrą grę 1.FC Koeln pokazał także w pojedynku przeciwko SC Paderborn 07. Starcie beniaminków zakończyło się wygraną gości 2:1. Przyjezdni po pierwszej połowie prowadzili dwoma bramkami, a później już starali się utrzymać korzystny wynik.

Goście prowadzenie objęli w 28. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego piłkę głową strącił Mark Uth, a z najbliższej odległości futbolówkę do siatki wpakował Jorge Mere. Po kilku chwilach było już 2:0 dla kolończyków. Znów asystował Uth, a kapitalnym strzałem z blisko trzydziestu metrów popisał się Jonas Hector. Golkiper rywali nie zdołał uratować swojego zespołu przed stratą gola.

SC Paderborn 07 zdołało odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 73. minucie po dośrodkowaniu Kaia Proegera piłkę głową uderzył Dennis Srbeny i zaskoczył bramkarza 1.FC Koeln. Dzięki temu triumfowi zespół z Kolonii do pozycji gwarantującej grę w europejskich pucharach traci 4 punkty. Paderborn nadal jest czerwoną latarnią Bundesligi.

SC Paderborn 07 - 1.FC Koeln 1:2 (0:2)
0:1 - Jorge Mere 28'
0:2 - Jonas Hector 36'
1:2 - Dennis Srbeny 73'