Pech zespołu Gikiewicza. Od 2:0 do 2:2

Union Berlin był bliski pokonania wyżej notowanego zespołu z Wolfsburga. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale rywale zdołali zdobyć dwie bramki. Pod koniec pierwszej połowy mecz został przerwany na kwadrans.

Union Berlin po godzinie gry 2:0 prowadził z VfL Wolfsburg, ale meczu nie wygrał.

Na pierwsze okazje w meczu kibice obecni na meczu musieli dość długo czekać. W 22. minucie po dograniu z rzutu rożnego dwukrotnie uderzał Wout Weghorst, ale kapitalnie między słupkami zachował się Rafał Gikiewicz. Polak dwukrotnie parował strzały napastnika. Trzecia próba była niecelna.

W meczu więcej z gry mieli goście, ale to gospodarze zdobyli gola. W 41. minucie Christopher Trimmel dośrodkował z rzutu wolnego na piąty metr, a tam nadbiegający Sebastian Andersson uderzeniem głową pokonał bramkarza.

Pierwsza połowa zakończyła się ze sporym opóźnieniem. W 44. minucie sędzia przerwał mecz w związku z pojawieniem się na trybunach transparentu obrażającego właściciela TSG 1899 Hoffenheim Dietmara Hoppa.

Po zmianie stron wciąż optyczna przewaga należała do zespołu VfL, ale to gospodarze po raz kolejny zdobyli gola. Ponownie ze stałego fragmentu gry. W 56. minucie dośrodkował Trimmel, a Marvin Friedrich głową uderzył na 2:0.

Wilki dość szybko wróciły do gry. Cztery minuty później z rzutu rożnego dogrywał Maximilian Arnold, Gikiewicza uderzeniem głową pokonał Yannick Gerhardt.

Przegrywając już tylko jednym golem, goście długo nie potrafili zagrozić Gikiewiczowi. Udało im się to w 81. minucie. Joao Victor dobiegł z piłką do linii końcowej i z pola karnego dośrodkował do Weghorsta, a ten głową z trzech metrów pokonał polskiego bramkarza.

W końcówce gospodarze ponownie starali się wyjść na prowadzenie, ale nie potrafili poważniej zagrozić Koenowi Casteelsowi. Piłkę meczową mieli goście. W 91. minucie Admir Mehmedi po dograniu z rogu głową uderzył ponad poprzeczką.

1.FC Union Berlin - VfL Wolfsburg 2:2 (1:0)
1:0 - Sebastian Andersson 41'
2:0 - Marvin Friedrich 56'
2:1 - Yannick Gerhardt 60'
2:2 - Wout Weghorst 81'

1. FC Union Berlin: Rafał Gikiewicz - Marvin Friedrich, Keven Schlotterbeck, Neven Subotić - Christopher Trimmel, Christian Gentner (73' Grischa Proemel), Robert Andrich, Christopher Lenz - Yunus Malli (66' Marcus Ingvartsen), Marius Buelter (83' Julian Ryerson) - Sebastian Andersson.

VfL Wolsfburg: Koen Casteels - Kevin Mbabu, Robin Knoche, John Anthony Brooks, Paulo Otavio - Renato Steffen (63' Admir Mehmedi), Yannick Gerhardt, Maximilian Arnold, Josip Brekalo (88' Felix Klaus) - Daniel Ginczek (78' Joao Victor), Wout Weghorst.

Żółte kartki: Andrich (Union) oraz Arnold, Steffen (Vfl).