Trwa kryzys Schalke 04 Gelsenkirchen. Łatwy triumf 1.FC Koeln

Schalke 04 Gelsenkirchen już definitywnie odpadło z rywalizacji o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zespół z Zagłębia Ruhry przegrał w sobotę z 1.FC Koeln 0:3.

Po udanej rundzie jesiennej w Gelsenkirchen wierzono, że klub awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jednak pierwsze tegoroczne mecze Bundesligi każą mocno zweryfikować tę prognozę. Schalke 04 nie wygrało sześciu ostatnich spotkań i zdobyło w nich tylko trzy punkty.

Za to 1.FC Koeln pnie się w ligowej tabeli. Ekipa z Kolonii w sobotę odniosła czwarte w tym roku zwycięstwo i nikt tam nie drży już o utrzymanie. Strzelanie gospodarze rozpoczęli w 9. minucie, gdy po wrzutce Florian Kainz głową piłkę do siatki skierował Sebastiaan Bornauw.

Jeszcze przed przerwą miejscowi podwyższyli prowadzenie. Z kontrą wyszedł Elvis Rexhbecaj, który dograł w pole karne do Jhona Cordoby, a ten wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Schalke 04 Gelsenkirchen. W drugiej połowie 1.FC Koeln jeszcze dobiło rywali. Wydatnie pomógł w tym Alexander Nuebel. Bramkarz, który od przyszłego sezonu będzie grał dla Bayernu popełnił koszmarny błąd, przepuszczając między nogami piłkę po uderzeniu Kainza.

1.FC Koeln - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (2:0)
1:0 - Sebastiaan Bornauw 9'
2:0 - Jhon Cordoba 39'
3:0 - Alexander Nuebel (sam.) 75'