Robert Lewandowski kontuzjowany

Robert Lewandowski kontuzjowany

Robert Lewandowski nabawił się kontuzji kolana w meczu z Chelsea w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Polski napastnik ma pauzować do 4 tygodni. Jeszcze nigdy w swojej karierze nie musiał tak długo pauzować. Przegapi też największą liczbę meczów w karierze.

Po badaniach przeprowadzonych przez lekarzy Bayernu Monachium okazało się, że Robert Lewandowski nabawił się kontuzji w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Chelsea FC. Polak doznał pęknięcia krawędzi lewej goleni. Z tego powodu będzie przez dziesięć dni miał nogę w gipsie. Łącznie jego przerwa od piłki ma trwać nawet 4 tygodnie.

Okazuje się, że to jest najpoważniejsza kontuzja, jaką Lewandowski odniósł w czasie całej swojej kariery. Nigdy jeszcze nie musiał tak długo pauzować. Wcześniejsza najdłuższa przerwa od treningów wyniosła 26 dni. Miała miejsce po tym, jak poddał się operacji pachwiny pod koniec grudnia minionego roku.

Teraz sytuacja wydaje się poważniejsza, ponieważ opuści też największą liczbę meczów z rzędu w sezonie w karierze. Kapitan reprezentacji Polski przegapi starcia w Bundeslidze z TSG 1899 Hoffenheim, FC Augsburg, 1.FC Union Berlin i Eintrachtem Frankfurt, w Pucharze Niemiec z Schalke 04 Gelsenkirchen oraz rewanż z Chelsea w Lidze Mistrzów. Bardzo prawdopodobne też, że Lewandowski nie zagra w meczach towarzyskich reprezentacji Polski z Finlandią i Ukrainą. Łącznie ominie nawet osiem meczów.

Ostatnim oficjalnym spotkaniem, jakie Lewandowski opuścił z powodu kontuzji, było starcie z Bayerem 04 Leverkusen w Bundeslidze 12 stycznia 2018 r.

źródło: wp.pl