Robert Lewandowski siódmy raz w sezonie wyróżniony przez "Kickera"

Robert Lewandowski nie zatrzymuje się. Polak był bohaterem spotkania Bayernu Monachium z Paderborn. Bez jego dwóch goli, mistrzowie Niemiec nie wygraliby z outsiderem ligi. Innego wyjścia nie było - Polak musiał znaleźć się w "11" kolejki "Kickera".

Miał być spacerek, ale tak nie było. W piątkowy wieczór na Allianz Arenie Bayern Monachium męczył się z SC Paderborn 07, na razie najsłabszym zespołem Bundesligi w tym sezonie.

Gospodarze objęli prowadzenie po golu Serge Gnabry'ego, ale goście do przerwy wyrównali. W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wziął Robert Lewandowski. Na jego pierwszą bramkę w tym spotkaniu rywale jeszcze odpowiedzieli. Na drugiego gola, strzelonego w 88. minucie, już nie.

Bayern wygrał 3:2 i pozostał na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi z przewagą punktu nad wiceliderem RB Lipsk oraz czterech "oczek" nad trzecią Borussią Dortmund. Z kolei Lewandowski strzelił już gole nr 24 i 25 dla Bayernu w tym sezonie.

We wszystkich rozgrywkach w sezonie 2019/2020, biorąc pod uwagę Bundesligę, Ligę Mistrzów i Puchar Niemiec, polski napastnik trafił do siatki rywali już 38 razy!

Za piątkowy mecz z Paderborn dziennikarze "Kickera" przyznali mu notę 1,5 (skala 1-6, gdzie 1 oznacza klasę światową) i po raz siódmy w tym sezonie umieścili w jedenastce kolejki Bundesligi.

Jedenastka 23. kolejki Bundesligi według Kickera: Baumann (Hoffenheim), Ginter (Borussia Moenchengladbach), Hoffmann (Fortuna Duesseldorf), Zagadou (BVB), Amiri (Bayer Leverkusen), Rexhbecaj (Koeln), Kainz (Koeln), Steffen (Wolfsburg), Nkunku (RB Lipsk), Lewandowski (Bayern), Cordoba (Koeln).