Hertha Berlin szuka następcy Juergena Klinsmanna

Hertha Berlin szuka następcy Juergena Klinsmanna

Hertha Berlin szuka nowej osoby do rady nadzorczej za Juergena Klinsmanna. Niemieckie media typują trzech mistrzów świata.

Philipp Lahm, Lothar Matthaeus lub Bastian Schweinsteiger. Według "Bilda" tą trójką interesują się władze Herthy Berlin. Klub szuka nowego członka rady nadzorczej w miejsce Juergena Klinsmanna.

Któryś z nich ma wyznaczyć strategię Herthy. Klub pozyskał bogatego inwestora i chce zostać jedną z potęg Bundesligi. Do tego potrzebuje kogoś, kto zostanie twarzą nowego, ambitnego projektu.

Wymienieni kandydaci mają ze sobą wiele wspólnego. Każdy z nich został mistrzem świata z reprezentacją Niemiec (Lahm i Schweinsteiger w 2014 roku, Matthaeus w 1990) oraz święcił największe sukcesy z Bayernem Monachium.

Najpierw faworytem właściciela, Larsa Windhorsta, był Klinsmann. 55-latek najpierw został członkiem rady nadzorczej, ale po zwolnieniu Ante Covicia został także szkoleniowcem pierwszej drużyny. Po niespodziewanej rezygnacji z trenowania 11 lutego, Hertha wyrzuciła Niemca z klubu i teraz szuka kogoś nowego.

Po 22 kolejkach Bundesligi Hertha jest na 13. miejscu. Zespół, w którym gra Krzysztof Piątek, ma dziewięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

źródło: wp.pl