Operacja Dawida Kownackiego w poniedziałek

Dawid Kownacki w najbliższy poniedziałek przejdzie operację - poinformowała oficjalna strona internetowa Fortuny Duesseldorf.

Zawodnik Fortuny Duesseldorf i reprezentacji Polski, Dawid Kownacki, uszkodził jedno z więzadeł i będzie musiał poddać się operacji. Zabieg - jak podaje f95.de - zostanie przeprowadzony w poniedziałek (10 lutego).

"Kownacki podczas jednego z treningów uszkodził więzadło w kolanie i w poniedziałek będzie musiał przejść operację. Polski napastnik nie będzie uczestniczył w zajęciach i meczach naszego zespołu aż do odwołania" - czytamy na oficjalnej stronie klubu z Bundesligi.

22-letni piłkarz doznał urazu na treningu przed wtorkowym pojedynkiem w Pucharze Niemiec z 1.FC Kaiserslautern (5:2). Dziennik "Bild" podał, że kontuzja jest bardzo poważna i prawdopodobnie wykluczy zawodnika z gry do końca sezonu, ale jak dowiedział się dziennikarz Piotr Koźmiński sytuacja nie jest aż tak dramatyczna.

"Sprawdziłem: na szczęście nie jest tak źle. 4-6 tygodni przerwy po naderwaniu więzadeł pobocznych" - napisał Koźmiński na Twitterze. Kownacki w tym sezonie wystąpił w 18 meczach Fortuny w Bundeslidze. Nie zdobył żadnego gola.

źródło: wp.pl