Pogrom 1.FC Koeln, kanonada w Paderborn

W dwóch niedzielnych spotkaniach 20. kolejki Bundesligi padło aż dziesięć goli. 1.FC Koeln rozbiło u siebie SC Freiburg (4:0), a SC Paderborn przegrało z VfL Wolfsburg (2:4).

Zespół 1.FC Koeln w ostatnich pięciu meczach odniósł cztery zwycięstwa. Przed tygodniem drużyna z Kolonii przegrała z Borussią Dortmund (1:5), ale szybko wróciła na zwycięską ścieżkę. Na własnym sezonie 1.FC Koeln rozbiło SC Freiburg, triumfując aż 4:0.

Do przerwy padł tylko jeden gol, a jego autorem był Sebastiaan Bornauw. Wykorzystał on zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego i pokonał bramkarza rywali. W 55. minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie po trafieniu Jhona Cordoby, a w doliczonym czasie gry dobili rywali. W ciągu kilkudziesięciu minut gole zdobyli Kingsley Ehizibue oraz Ismail Jakobs.

Sześć bramek padło w Paderborn, gdzie gospodarze przegrali z VFL Wolfsburg 2:4. Prowadzenie w 22. minucie objęli miejscowi, dla których gola zdobył Ben Zolinski. Wilki szybko odpowiedziały, a wyrównał Robin Knoche. Jeszcze przed przerwą goście zadali kolejny cios, a bramkę zdobył Daniel Ginczek, który w 60. minucie podwyższył prowadzenie. Gospodarze próbowali odrobić straty, do siatki rywali trafił Sebastian Vasiliadis. Drużyna Wilków po chwili znów cieszyła się z gola, a tym razem zdobył go Maximilian Arnold.