Koledzy z Herthy Berlin chwalą Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek zrobił bardzo dobre wrażenie po swoim debiucie w Hercie Berlin. Polaka po meczu z Schalke Gelsenkirchen pochwaliło dwóch kolegów z nowego zespołu.

- Krzysztof Piątek zrobił na nas bardzo dobre wrażenie - komplementował napastnika Rune Jarstein, bramkarz Herthy Berlin w rozmowie z bz-berlin.de.

- Piątek jest wielkim napastnikiem. Od razu widać, że przyszedł z wielkiego klubu. Kiedy wszedł na boisku, gra się poprawiła - dodał pomocnik Javairo Dilrosun.

Debiut reprezentanta Polski w Hercie był jednym z najważniejszych wydarzeń meczu otwierającego 20. kolejkę Bundesligi przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen.

24-latek wszedł na boisko w 63. minucie za Mariusa Wolfa. Nowy nabytek ożywił kibiców i kolegów na boisku. Do jego wejścia Hertha grała do bólu przewidywalnie i nie potrafiła oddać ani jednego celnego strzału. Piątek nie poprawił tej statystyki, ale oddał trzy próby. Jego dwa uderzenia były niecelne, a jedno zablokował obrońca. 

Piątek zagrał pierwszy mecz w barwach Herthy dzień po podpisaniu kontraktu. Berlińczycy w czwartek wykupili go z AC Milan za rekordowe w swojej historii 27 mln euro.

Kolejnym rywalem drużyny Juergena Klinsmanna będzie... Schalke. We wtorek Hertha zagra z die Knappen w III rundzie Pucharu Niemiec.

źródło: wp.pl