Rafał Gikiewicz zmieni klub po sezonie?

Po świetnych występach w Bundeslidze na brak zainteresowania nie może narzekać Rafał Gikiewicz. Bramkarz Unionu Berlin ma ważny kontrakt tylko do końca trwającego sezonu.

Kolejny świetny sezon w barwach 1.FC Union Berlin rozgrywa Rafał Gikiewicz. Polak ma najwięcej obronionych strzałów ze wszystkich golkiperów Bundesligi i niejednokrotnie ratował skórę swojej ekipie. Choćby w ostatniej kolejce był bohaterem spotkania, po raz piąty zachowując czyste konto.

Kontrakt Gikiewicza wygasa już w czerwcu 2020 r., a 32-latek po zerwaniu umowy ze swoim agentem... sam prowadzi negocjacje. Jak informuje ekspert od niemieckiej piłki, Tomasz Urban, Polak niekoniecznie pozostanie w Berlinie. W programie "Bundestruck" na YouTubie dziennikarz Eleven Sports wyjawił, że Gikiewicz ma kilka ofert na stole.

Polak miał otrzymać propozycje kontraktowe od niemieckich i zagranicznych zespołów. Zainteresowanie bramkarzem wykazują kluby z Włoch, a także czołowa ekipa z Holandii.

Nową ofertę dla bramkarza ma również Union. Problem w tym, że berlińczycy chcą sobie zapewnić pozostanie golkipera także w przypadku spadku, na co nie chce się godzić sam Gikiewicz. Po 19. kolejkach klub plasuje się na 11. miejscu w tabeli. Ma jednak tylko 6 punktów przewagi nad ekipą, która rozegra baraż o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

źródło: wp.pl