Matheus Cunha nowym konkurentem Krzysztofa Piątka

Matheus Cunha nowym konkurentem Krzysztofa Piątka

Davie Selke opuścił Herthę, ale Krzysztofowi Piątkowi nie ubyło konkurentów w zespole. Do klubu z Berlina dołączył Matheus Cunha.

Hertha Berlin ogłosiła w krótkim okresie dwa transfery piłkarzy ofensywnych. Davie Selke trafił na półtoraroczne wypożyczenie z obowiązkiem wykupu do Werderu Brema, a jego miejsce w kadrze zajął Matheus Cunha, który ostatnio grał w RB Lipsk.

Hertha informuje o "długoterminowej" umowie dla nowego piłkarza.

Cunha to 20-letni Brazylijczyk. Do Europy trafił jako nastolatek. Jeden sezon spędził w szwajcarskim FC Sion i w barwach tego klubu strzelił 10 goli, a przy ośmiu asystował. Zapracował na transfer do RB Lipsk i w niemieckim zespole zdobył dziewięć bramek oraz wykonał trzy ostatnie podania przez półtora roku.

- Matheus jest młodym graczem z dużym potencjałem, który zdążył już pokazać umiejętności. Może grać jako środkowy i podwieszony napastnik, co daje nam różne opcje w ataku - mówi Michael Preetz, dyrektor zarządzający Herthy. - Chcieliśmy zwiększyć liczbę i jakość piłkarzy ofensywnych. Udało nam się tego dokonać dzięki transferom Piątka i Cunhi.

 

źródło: wp.pl