Oficjalnie: Emre Can piłkarzem Borussii Dortmund

Oficjalnie: Emre Can piłkarzem Borussii Dortmund

Tylko półtora roku trwała przygoda Emre Cana z Juventusem Turyn. 26-latek wrócił do Niemiec i podpisał kontrakt z Borussią Dortmund.

O tym transferze spekulowano od kilku dni. Emre Can był zdeterminowany, aby jeszcze zimą trafić do klubu, w którym będzie miał szanse na regularne występy. Ostatecznie przenosi się do Borussii Dortmund, która wypożyczyła go do 30 czerwca 2020 roku. W umowie zawarta jest także opcja wykupu.

- Can może grać na wielu pozycjach w środku pola i obronie. Ma świetną technikę i wolę wygrywania - podkreśla dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc dla oficjalnej strony klubu.

Niemiec wraca do Bundesligi po kilku latach przerwy. Po raz ostatni w ojczyźnie grał w 2014 roku w barwach Bayeru 04 Leverkusen, po czym rozpoczął zagraniczną część kariery w Liverpool FC oraz w Juventusie FC.

 - Myślę, że zespół ma duży potencjał i jest w stanie coś wygrać. Jestem przekonany, że mogę pomóc drużynie i już nie mogę doczekać się meczów przed kibicami Borussii Dortmund - podkreśla sam zawodnik.

Emre Can od 2018 roku był piłkarzem Juventusu. Wejście do zespołu miał bardzo dobre, jednak został odstawiony przez Maurizio Sarriego, gdy ten przejął pierwszą drużynę Starej Damy. Can nie jest zgłoszony do rozgrywek Champions League, a w tym sezonie w lidze włoskiej rozegrał tylko osiem meczów (na boisku spędził 279 minut).

źródło: wp.pl