Krzysztof Piątek blisko Herthy Berlin!

Krzysztof Piątek blisko Herthy Berlin!

Pierwsza oferta Herthy Berlin za Krzysztofa Piątka była zbyt niska. Druga została zaakceptowana przez władze AC Milan. Zdaniem włoskich mediów berlińczykom pozostaje tylko ustalić z napastnikiem warunki kontraktu.

Nie Tottenham Hotspur, nie Chelsea FC, nie Paris Saint-Germain czy FC Barcelona, lecz Hertha Berlin będzie prawdopodobnie kolejnym klubem w karierze Krzysztofa Piątka. Włoskie media informują, że działacze z Berlina osiągnęli porozumienie z AC Milan w sprawie pozyskania Polaka.

Pierwsza propozycja Herthy została odrzucona. Berlińczycy tym się jednak nie zrazili. Podnieśli oferowaną kwotę i - zdaniem włoskich mediów - dobili targu z Rossoneri.

"Hertha Berlin proponowała 20 milionów euro plus bonusy. Tę kwotę Rossoneri uznali za zbyt niską. Jednak w ostatnich godzinach sytuacja uległa zmianie. Hertha podniosła ofertę - do 27 mln plus bonusy. Ta kwota satysfakcjonuje Milan, który jest gotów zawrzeć umowę z niemieckim klubem" - czytamy na portalu calciomercato.com.

W tej sytuacji Hertha musi jeszcze porozumieć się z Krzysztofem Piątkiem w sprawie kontraktu. Polakowi ma zostać zaproponowana pensja w wysokości niewiele ponad 2 mln euro za rok. To kwota zbliżona do tej, którą otrzymywał w Mediolanie.

Przypomnijmy, że po przyjściu Zlatana Ibrahimovicia do AC Milan Piątkowi pozostała rola rezerwowego w meczach Serie A. Szansę dostawał w Pucharze Włoch. Przeciwko SPAL zdobył bramkę i miał asystę, ale w kolejnej rundzie - z Torino - został uznany za najgorszego gracza w ekipie Stefano Pioliego.

Jeszcze niedawno wydawało się, że Piątek trafi do Premier League. - Myślę, że najbardziej interesuje go angielska liga. Wydaje mi się, że Krzysiek jest już psychicznie nastawiony na odejście - mówił niedawno w rozmowie z WP SportoweFakty ojciec napastnika, Władysław Piątek.

źródło: wp.pl