Fortuna Duesseldorf zwolniła Friedhelma Funkela.

Fortuna Duesseldorf zwolniła Friedhelma Funkela.

Friedhelm Funkel pracował w Fortunie Duesseldorf przez blisko cztery lata. Drużynę zostawia na ostatnim miejscu w Bundeslidze.

Fortuna Duesseldorf wygrała w tym sezonie cztery z 19 meczów w Bundeslidze i jest na ostatnim miejscu w tabeli. Na początku rundy rewanżowej nie nastąpiła poprawa. W starciach przegranych 0:1 z Werderem Brema i 0:3 z Bayerem Leverkusen drużyna Friedhelma Funkela nie strzeliła gola, nie zapunktowała. Ma statystycznie najgorszy atak oraz defensywę w rozgrywkach. Spotkanie z Aptekarzami było 138. i ostatnim Fortuny pod wodzą szkoleniowca urodzonego w Neuss.

- Ten krok był dla nas trudny i świadomie poświęciliśmy kilka dni na analizę sytuacji. Fortuna zawdzięcza dużo Funkelowi. Uratował klub przed spadkiem do trzeciej ligi i wprowadził go do Bundesligi. Ponadto swoim spokojnym i autentycznym podejściem zapewnił ludzką kulturę w klubie - mówi Lutz Pfannenstiel, dyrektor sportowy Fortuny.

Funkel był zwolennikiem transferu Dawida Kownackiego z UC Sampdorii do Fortuny. Polak grał pod jego wodzą regularnie, ale w tym sezonie nie przekładało się to na konkrety pod bramką przeciwnika w postaci goli czy asyst.

W środę trening Fortuny poprowadził dotychczasowy asystent Thomas Klein.

źródło: wp.pl