1.FC Union Berlin lepszy od FC Augsburg, porażka RB Lipsk we Frankfurcie

1.FC Union Berlin z siódmym zwycięstwem w sezonie 2019/2020 Bundesligi. W meczu 19. kolejki mistrzostw Niemiec klub, którego zawodnikiem jest Rafał Gikiewicz, pokonał FC Augsburg 2:0. Natomiast we Frankfurcie poległ lider rozgrywek, RB Lipsk (0:2).

Zazwyczaj dotychczasowe spotkania Unionu z Augsburgiem były wyrównane, ale berlińczykom nigdy nie udało się w nich odnieść zwycięstwa. W związku z tym, ekipa z Berlina liczyła, że w końcu triumfuje w konfrontacji z czerwono-zielono-białymi.
Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie już w 5. minucie starcia. Wówczas mocny strzał oddał Christopher Lenz, lecz Tomas Koubek zdołał odbić piłkę i uchronić swój zespół przed stratą bramki.

Natomiast w 16. minucie wykazać się musiał Rafał Gikiewicz, który nie dał się zaskoczyć po uderzeniu Andre'a Hahna. Przed przerwą już nic więcej ciekawego nie wydarzyło się na boisku.

Zaraz po zmianie stron miejscowa drużyna wyszła na prowadzenie za sprawą Nevena Suboticia, który trafił z około pięciu metrów po rzucie rożnym.

Union Berlin nie zamierzał zwalniać tempa i niespełna kwadrans później podwyższył swoje prowadzenie. Celnie przymierzył Marcus Ingvarsten, zaś asystował mu Robert Andrich.

Do końca zawodów berlińczycy już tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i zdołali wywalczyć cenne trzy punkty do tabeli niemieckiej ekstraklasy.