Augsburg - Borussia. Wymarzony debiut Erlinga Halanda

Borussia Dortmund wygrała z Augsburgiem 5:3. Wymarzony debiut w Bundeslidze zaliczył Erling Haland. Norweg w 56. minucie zmienił Łukasza Piszczka i zdołał skompletować hat-trick.

Borussia marząc o zdobyciu mistrzostwa Niemiec w potyczce z niżej notowanym Augsburgiem potknąć się nie mogła.

Dortmundczycy od początku przeważali, ale to szybkie wyjścia gospodarzy był groźniejsze. Trafić mogli jako pierwsi goście. W 4. minucie sam na sam z Tomasem Koubkiem znalazł się Thorgan Hazard, trafił jednak w bramkarza. Cztery minuty później pod bramką Augsburga skiksował Marco Reus.

W 21. minucie Ruben Vargas trafił do bramki Borussii, sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Wątpliwości nie było trzynaście minut później. Po stracie w środku pola z futbolówką ruszył Vargas, którego nie dał rady zatrzymać słabo grający Łukasz Piszczek. Zawodnik Augsburga zagrał wzdłuż piątego metra, skąd wślizgiem piłkę do siatki wbił Florian Niederlechner.

Drugą połowę świetnie rozpoczęli miejscowi. W 19. sekundzie było 2:0! Marco Rihcter ruszył środkiem pola i kapitalnie uderzył z dystansu. Burki nawet nie interweniował. Goście dość szybko wrócili do meczu. Hazard w polu karnym podał do Juliana Brandta, ten ograł obrońcę i mocno uderzył. Piłka po rękach bramkarza wpadła do bramki.

Po kolejnych sześciu minutach gospodarze ponownie odskoczyli rywalom na dwa gole. Lewą stroną w pole karne wpadł Philipp Max, wyłożył piłkę Niederlechnerowi, a ten wślizgiem zdobył swojego drugiego gola.

Chwilę później na boisku pojawił się Erling Haland, który zmienił Piszczka. Norweski brylant już po pierwszym strzale mógł się cieszyć z gola w Bundeslidze. W 59. minucie młody napastnik uderzył z pola karnego po podaniu Jadona Sancho. Nie minęły dwie minuty i był remis. Zagranie Matsa Hummelsa z własnej połowy za plecy obrońców. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Sancho, ograł golkipera i do pustej bramki trafił na 3:3.

Chwilę później powinno być 3:4. Okazję zmarnował jednak Reus. Gospodarze starali się ponownie wyjść na prowadzenie, ale nadziali się na kontrę. Kolejne zagranie za plecy obrońców. Futbolówkę otrzymał Hazard i wpadł z nią w pole karne. Koubek po raz kolejny został ograny. Belg wyłożył piłkę Halandowi. Norweg z bliska trafił do bramki.

To nie był koniec festiwalu bramkowego Norwega. W 79. minucie po prostopadłym podaniu Haland w sytuacji sam na sam mierzonym strzałem pokonał Koubka ustalając wynik spotkania.

FC Augsburg - Borussia Dortmund 3:5 (1:0)
1:0 - Florian Niederlechner 34'
2:0 - Marco Richter 46'
2:1 - Julian Brandt 49'
3:1 - Florian Niederlechner 55'
3:2 - Erling Haland 59'
3:3 - Jadon Sancho 61'
3:4 - Erling Haland 70'