W środę Robert Lewandowski wróci do treningów z zespołem

Obawy o występ Roberta Lewandowskiego w meczu ligowym w Berlinie są bezpodstawne - informuje dziennik "Bild". Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą niedzielę polski napastnik będzie do dyspozycji trenera Hansiego Flicka.

Tuż po ostatnim meczu Bayernu w 2019 roku Lewandowski przeszedł operację przepukliny pachwinowej. Zabieg przebiegł bez komplikacji. Kapitan reprezentacji Polski trenuje po nim indywidualnie. Plan od początku jest taki, że nie opuści żadnego oficjalnego spotkania i 19 stycznia zagra w wyjazdowym spotkaniu z Herthą Berlin.

Decyzja w sprawie jego występu ma zostać podjęta przed końcem tygodnia, ale zdaniem "Bilda" na tę chwilę wszystko przebiega zgodnie z planem. Niemiecki dziennik obserwował Polaka w czasie niedzielnych zajęć indywidualnych. "Wniosek? Wygląda na to, że obawy o grę Lewandowskiego w Berlinie są niepotrzebne" - pisze popularny tabloid. 

"Trening indywidualny Lewandowskiego to ćwiczenie wytrzymałości, sprinty, dużo zajęć z piłką, drybling, uderzenia głową i strzały na pustą bramkę. Wszystko pod okiem trenera-rehabilitanta Simona Martinello i trenera przygotowania fizycznego Holgera Broicha. Operowana pachwina nie jest już problemem. Do treningów z zespołem Polak ma wrócić w środę" - informuje "Bild".

Niemieccy dziennikarze dodają jednak, że jeśli pojawiłyby się problemy i Lewandowski nie mógł zagrać w niedzielę, głównym kandydatem do jego zastąpienia jest Ivan Perisić, który pełnił rolę środkowego napastnika w czasie treningów Bayernu w Katarze.
Na półmetku rozgrywek Bundesligi Bayern Monachium zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. Zawodnicy trenera Hansiego Flicka zgromadzili 33 punkty. Do prowadzącego RB Lipsk tracą 4 punkty.

źródło: wp.pl