Bayern Monachium zdemolowany przez II-ligowca

W próbie generalnej przed startem rundy rewanżowej Bundesligi Bayern Monachium uległ 2:5 II-ligowemu 1.FC Nuernberg. Rehabilitującego się po operacji Roberta Lewandowskiego zabrakło na boisku, ale ma być gotowy na ligowy mecz z Herthą Berlin.

Dla Bayernu sparing z 16. zespołem 2. Bundesligi był zwieńczeniem przygotowań do rundy wiosennej. Mistrzowie Niemiec spędzili ostatni tydzień w Dausze, a z Kataru wrócili w piątek, udając się bezpośrednio do Norymbergi. "Kicker" pisał, że największym zwycięzcą zgrupowania jest Hansi Flick, bo sprawił, że "w zespole znów panuje świetna atmosfera", a "piłkarze mu ufają i skoczą za nim w ogień". Nieudana próba generalna zmąci jednak spokój przy Sabener Strasse.

Poza Robertem Lewandowskim Flick nie mógł w Norymberdze skorzystać też z innych rekonwalescentów jak Niklas Suele, Lucas Hernandez, Javi Martinez, Kingsley Coman i Serge Gnabry, a Thiago Alcantara dostał wolne z powodu narodzin dziecka, ale nawet mimo takich osłabień monachijczycy powinni zaprezentować się lepiej w starciu z zespołem broniącym się przed spadkiem do III ligi.

W pierwszej połowie Bayern wystąpił w składzie zbliżonym do tego, który w przyszłą niedzielę zagra na inaugurację rundy wiosennej z Herthą, a mimo to nie potrafił zdominować niżej notowanego rywala. Mało tego, od 22. minuty przegrywał po golu Michaela Freya. Przed przerwą mistrzów Niemiec stać było tylko na wyrównanie, do którego doprowadził Alphonso Davies.

Przed drugą połową Flick wymienił całą "11", dając szansę graczom szerokiego zaplecza, a gospodarze nie mieli litości dla niedoświadczonych przeciwników. Między 46. a 76. minutą cztery razy zmusili Svena Ulreicha do kapitulacji. Aspirujący piłkarze Bayernu odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Malika Tillmana.

W pierwszej połowie Lewandowskiego na środku ataku zastępował nie szykowany na jego zmiennika Jann-Fiete Arp, lecz Thomas Mueller. Rehabilitujący się po operacji pachwiny "Lewy" ma być do dyspozycji trenera Flicka na niedzielny mecz z Herthą.

- Lewandowski wygląda bardzo dobrze. Postąpiliśmy słusznie, nie zabierając go na obóz. Możliwe, że wznowi treningi z drużyną przed meczem z Herthą. Najważniejsze, że nie odczuwa już bólu - przyznał Flick.

Mecz 18. kolejki Bundesligi Hertha Berlin - Bayern Monachium zostanie rozegrany w niedzielę 19 stycznia o godz. 15:30. Po rundzie jesiennej zespół Lewandowskiego jest trzeci w tabeli i ma cztery punkty straty do będącego liderem RB Lipsk.

1.FC Nuernberg - Bayern Monachium 5:2 (1:1)
1:0 - Frey 22'
1:1 - Davies 34'
2:1 - Ishak 46'
3:1 - Zrelak 57'
4:1 - Schleusener 60'
5:1 - Hack 76'
5:2 - Tillman 85'

Skład Bayernu: Neuer (46' Ulreich) - Pavard (46' Arp), Boateng (46' Mai), Alaba (46' Arrey-Mbi), Davies (46' Batista-Meier) Goretzka (46' Singh), Kimmich (46' Tillman), Tolisso (46' Cuisance) - Coutinho (46' Dajaku), Perisic (46' Richards), Mueller (46' Zirkzee).