Rafał Gikiewicz rządzi w Bundeslidze

Rafał Gikiewicz znakomicie radzi sobie w zespole 1.FC Union Berlin. Polak z 69 udanymi interwencjami był najskuteczniejszym bramkarzem w rundzie jesiennej w rozgrywkach Bundesligi.

Oficjalna strona internetowa Bundesligi poinformowała, że Rafał Gikiewicz miał najwięcej udanych interwencji (69) w rundzie jesiennej.

Polak był najskuteczniejszym bramkarzem w rozgrywkach. Zanotował także 74-procentową skuteczność interwencji.

"Tego nie dokonał żaden inny bramkarz. Był lepszy od Neuera czy Sommera. Gikiewicz mocno przyczynił się do tego, że Union zajmuje bezpieczne miejsce w środku tabeli" - twierdzi serwis.

Gikiewicz - pod względem udanych interwencji - wyprzedził m.in. Zacka Steffena, Yanna Sommera czy Robinaa Zentnera.

Warto odnotować, że dziennikarze "Sport Bilda" wyróżnili trzynastu piłkarzy, którzy ich zdaniem w rundzie jesiennej Bundesligi prezentowali najwyższą formę. W tym gronie znaleźli się Robert Lewandowski (Bayern Monachium) i Rafał Gikiewicz z 1.FC Unionu Berlin.

"Union jest najlepszym beniaminkiem dzięki bramkarzowi Rafałowi Gikiewiczowi. Polak miał cztery czyste konta. Jeszcze bardziej imponujące jest to, jak stawił czoła chuliganom szturmującym boisko podczas derbów z Herthą. Później firma ochroniarska zaproponowała mu nawet umowę reklamową" - oceniono polskiego bramkarza. 

 

źródło: wp.pl