Bayern Monachium będzie mieć nowego bramkarza

Alexander Nuebel tylko do końca obecnego sezonu będzie zawodnikiem Schalke 04 Gelsenkirchen. 23-latek od lipca przyszłego roku dołączy do Bayernu Monachium.

Działacze Bayernu Monachium już rozpoczęli starania o wzmocnienia. Według informacji niemieckiego dziennika "Bild", do mistrzów Niemiec ma dołączyć Alexander Nuebel, który obecnie jest zawodnikiem Schalke 04 Gelsenkirchen. Jego umowa z dotychczasowym pracodawcą jest ważna do czerwca 2020 roku i wiadomo już, że nie zostanie przedłużona.

Nuebel od przyszłego sezonu ma reprezentować barwy Bayernu Monachium. Początkowo trudno mu będzie wywalczyć miejsce w podstawowym składzie mistrzów Niemiec. Jego rywalem będzie Manuel Neuer, który jest kapitanem Bayernu i ma niepodważalną pozycję w bawarskim zespole.

Tą samą drogą ponad osiem lat temu podążył Neuer. Bramkarz reprezentacji Niemiec do Bayernu trafił właśnie z Schalke 04 Gelsenkirchen. Zapłacono za niego 30 milionów euro, a Neuer już jest legendą klubu.

23-letni Nuebel w Bundeslidze rozegrał 35 meczów, w których jedenaście razy zachował czyste konto. W tym sezonie dwukrotnie został ukarany czerwonymi kartkami.