Oficjalnie: Bayern Monachium podjął decyzję ws. trenera

Działacze Bayernu Monachium podjęli decyzję w sprawie przyszłości Hansiego Flicka. 54-latek przynajmniej do końca sezonu 2019/2020 będzie trenerem mistrzów Niemiec.

Przyszłość Hansiegp Flicka w roli trenera Bayernu Monachium była niewiadomą. Działacze mistrzów Niemiec decyzję chcieli podjąć po ostatnim tegorocznym meczu ligowym. Zwycięska seria w trzech ostatnich starciach sprawiła, że Flick nadal będzie pracował w Bayernie.

- Bayern jest bardzo zadowolony z pracy Hansiego Flicka. Jego rozwój jako trenera jest niesamowity zarówno pod względem jakości naszej gry, jak i osiągniętych wyników - powiedział prezes monachijskiego klubu, Karl-Heinz Rummenigge.

Flick trenerem Bayernu jest od 3 listopada 2019 roku, kiedy to na tym stanowisku zastąpił Niko Kovaca. Pod jego wodzą mistrzowie Niemiec odnieśli osiem zwycięstw i dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali. Bayern zdobył 32 bramki i stracił jedynie siedem goli.

Cztery ostatnie triumfy sprawiły, że Flick może być pewien pracy w Bayernie co najmniej do końca sezonu 2019/2020. - Cieszę się, że działacze nadal ufają mi jako trenerowi. Bardzo lubię pracę z zespołem i sztabem szkoleniowym. Stworzyliśmy dobrą pozycję wyjściową na drugą połowę sezonu - przekazał Flick.

- Jestem przekonany, że Bayern będzie kontynuował taką grę w nowym roku. W ostatnich meczach graliśmy atrakcyjny futbol. Życzę Hansiemu Flickowi sukcesów w imieniu całego Bayernu - dodał Rummenigge.

Bayern rok zakończył na trzecim miejscu w tabeli Bundesligi. Strata do liderującego RB Lipsk wynosi cztery punkty.

źródło: wp.pl