Remis w Berlinie. Hertha uratowała punkt w starciu z Borussią M'gladbach

Borussia M'gladbach zakończy rok 2019 na drugiej pozycji w Bundeslidze. W meczu 17. kolejki zespół ten zremisował na wyjeździe z Herthą Berlin 0:0.

Hertha Berlin marzy o potędze, a bogaty właściciel chce zrobić wszystko, by zespół ten jak najszybciej dołączył do ligowej czołówki. W niej jest już Borussia M'gladbach, która jeszcze niedawno była liderem Bundesligi, a obecnie sklasyfikowana jest na drugim miejscu w ligowej tabeli. Dlatego to goście byli uznawani za faworyta spotkania.

W pierwszej połowie to Hertha była bliżej zdobycia gola. W 22. minucie Eduard Lowen uderzył z rzutu wolnego w poprzeczkę. To była najlepsza okazja gospodarzy do otwarcia wyniku. Blisko trafienia był również Dodi Lukebakio. Z kolei Borussia odpowiedziała szarżą Marcusa Thurama, którą zatrzymał Rune Jarstein.

Po zmianie stron obie strony nie skupiały się głównie na defensywie i ruszyły do ataków. Drużynom brakowało jednak skuteczności. Dogodne okazje marnowali Denis Zakaria, Breel Embolo czy Matthias Ginter z Borussii M'gladbach. Hertha zdołała uratować remis w starciu z wyżej notowanym rywalem.