Robert Lewandowski po operacji. Jest oficjalny komunikat Bayernu

Robert Lewandowski po operacji. Jest oficjalny komunikat Bayernu

Robert Lewandowski bezpośrednio po meczu Bayern Monachium - Wolfsburg udał się z klubowym lekarzem na operację pachwiny. Polski napastnik jest już po zabiegu i ma zalecony kilkudniowy odpoczynek.

Kilka tygodni temu Robert Lewandowski ustalił z Bayernem Monachium, że po ostatnim meczu w 2019 roku przejdzie operację przepukliny pachwinowej. Polski napastnik z zabiegiem nie zwlekał. Bezpośrednio po spotkaniu z VfL Wolfsburg udał się z lekarzem Hansem-Wilhelmem Muellerem-Wohlfahrtem do kliniki.

Nieco ponad cztery godziny po meczu na oficjalnej stronie Bawarczyków pojawił się komunikat ws. najlepszego strzelca klubu. "Robert Lewandowski wieczorem pomyślnie przeszedł operację na lewej pachwinie po wygranym 2:0 meczu z VfL Wolfsburg w Monachium. Zabieg przebiegł dobrze. Polski strzelec, który jest liderem strzelców Bundesligi z 19 bramkami, ma teraz przepisany kilkudniowy odpoczynek" - czytamy.

Informacja pojawiła się również na oficjalnym koncie Bayernu w mediach społecznościowych, gdzie klub życzy Polakowi szybkiego powrotu do zdrowia.

W Bundeslidze rozpoczyna się przerwa zimowa. Zespoły wrócą do gry 19 stycznia. Nie wiadomo, kiedy do dyspozycji trenera będzie Lewandowski. Specjalista ortopedii i traumatologii, Rafał Mikusek, w rozmowie z naszym portalem poinformował, że po takiej operacji piłkarz powinien wrócić do gry najwcześniej za 6 tygodni.

"Lewy" od dłuższego czasu zmagał się z problemami w lewej pachwinie. Były zawodnik Borussii Dortmund nie chciał jednak opuszczać meczów Bayernu i reprezentacji Polski, dlatego na operację zdecydował się dopiero na koniec roku.

 

 

źródło: wp.pl