Losowanie Ligi Mistrzów: Bayern Monachium zagra z Chelsea

Losowanie Ligi Mistrzów: Bayern Monachium zagra z Chelsea

Obrodziło hitami w 1/8 finału Ligi Mistrzów! Wydarzeniem numer jeden wydaje się starcie Realu Madryt z Manchesterem City. W innych ciekawych parach Chelsea zagra z Bayernem Monachium, a SSC Napoli z Barceloną.

Losowanie odbyło się w poniedziałek w siedzibie UEFA w Nyonie. Każdy zespół miał pięciu lub sześciu potencjalnych przeciwników. Wykluczone były pary wewnątrzkrajowe, a także potyczki drużyn, które rywalizowały ze sobą w fazie grupowej.

Ze względu obecność takich ekip jak Borussia Dortmund, Real Madryt czy Chelsea w drugim koszyku (przywilej rozstawienia mieli zwycięzcy grup), wiadomo było, że na etapie 1/8 finału doczekamy się szlagierów. Takim jest bez wątpienia starcie "Królewskich" z Manchesterem City.

Borussia Dortmund Łukasza Piszczka zagra z Paris Saint-Germain, Chelsea zmierzy się z Bayernem Monachium Roberta Lewandowskiego, a SSC Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego będzie rywalem Barcelony.

Trudne zadanie może czekać broniący trofeum Liverpool. Zespół Juergena Kloppa wpadł na bardzo niewygodne Atletico Madryt. W pozostałych parach Atalanta Bergamo stanie naprzeciw Valencii, a Tottenham Hotspur powalczy z RB Lipsk.

Faza pucharowa Ligi Mistrzów rozpocznie się w drugiej połowie lutego przyszłego roku.

PARY 1/8 FINAŁU LIGI MISTRZÓW:

Borussia Dortmund - Paris Saint-Germain

Real Madryt - Manchester City

Atalanta Bergamo - Valencia CF

Atletico Madryt - Liverpool FC

Chelsea FC - Bayern Monachium

Olympique Lyon - Juventus Turyn

Tottenham Hotspur - RB Lipsk

SSC Napoli - FC Barcelona

Gospodarzy pierwszych spotkań wymieniono na pierwszym miejscu.

Pierwsze mecze odbędą się 18, 19, 25 i 26 lutego, zaś rewanże - 10, 11, 17 i 18 marca. 

źródło: wp.pl