Pierwsze sensacje. FC Augsburg i 1.FSV Mainz za burtą

Dwie drużyny z Bundesligi odpadły z walki o Puchar Niemiec już w I rundzie. Taki los spotkał 1.FSV Mainz i FC Augsburg, które uległy kolejno 1.FC Kaiserslautern i SC Verl. Problemy miały też TSG 1899 Hoffenheim i Fortuna Duesseldorf.

Grający w IV lidze SC Verl jest sprawcą największej sensacji w dotychczasowych meczach I rundy Pucharu Niemiec. Zespół ten wyeliminował FC Augsburg, wygrywając 2:1, a do przerwy prowadząc już 2:0. Ekipa z Bundesligi w drugiej połowie starała się robić wszystko, by odwrócić losy spotkania, ale na starcie sezonu zaliczyła kompromitującą wpadkę.

Sensację sprawił też grający w III lidze 1.FC Kaiserslautern. Czterokrotny mistrz Niemiec pokonał zespół z Bundesligi - 1.FSV Mainz - 2:0. Problemy z innym III-ligowcem miało TSG 1899 Hoffenheim, które dopiero po rzutach karnych wyeliminowało Wurzburger Kickers.

Awans po dogrywce wywalczyła też Fortuna Duesseldorf, która rywalizowała z FC 08 Villingen. Zespół z Oberligi (piąty szczebel rozgrywkowy) do przerwy prowadził 1:0, ale goście zdołali doprowadzić do dogrywki, w której przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z powodu kontuzji nie zagrał Dawid Kownacki.

Problemów z awansem nie miały za to Bayer Leverkusen, Schalke 04 Gelsenkirchen i Werder Brema, które rozgromiły swoich rywali z niższych klas rozgrywkowych.