Pizarro wyprzedził Lewandowskiego w Pucharze Niemiec

Pizarro wyprzedził Lewandowskiego w Pucharze Niemiec

Dla Claudio Pizarro nie ma rzeczy niemożliwych. 40-letni napastnik Werderu Brema zdobył dwie bramki w wygranym przez jego zespół 6:1 (4:1) starciu pierwszej rundy Pucharu Niemiec z AtlasDelemenhorst. Uzyskane trafienia pozwoliły mu wyprzedzić Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców tego turnieju.

Pizarro, który w październiku tego roku skończy 41 lat, w sobotnim spotkaniu na listę strzelców wpisał się w 68. i 74. minucie, przesądzając o wysokim zwycięstwie bremeńczyków nad piątoligowcem z położonego zaledwie 13 kilometrów od Bremy, Delmenhorst. Dla Peruwiańczyka było to również 33. i 34. trafienie zdobyte przez niego ogółem w rozgrywanym od 1935 roku Pucharze DFB. Uzyskane gole pozwoliły mu zanotować awans w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów tego turnieju.

Pizarro przesunął się z dziewiątego na ósme miejsce i wyprzedził w zestawieniu polskiego napastnika Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego, który w zmaganiach o Puchar Niemiec zdobył jak na razie 33 gole. Peruwiańczyk i kapitan reprezentacji Polski są najlepszymi strzelcami z aktywnie grających zawodników w tej klasyfikacji, którą z 78 uzyskanymi trafieniami otwiera legenda reprezentacji Niemiec i Bayernu Gerd Mueller. Lewandowski, szansę na poprawienie statystyki będzie miał już w najbliższy poniedziałek (12 sierpnia, godz. 20:45), w wyjazdowym spotkaniu z czwartoligowym Energie Cottbus.

W sobotnim starciu na Weserstadion w Bremie złotymi zgłoskami na kartach historii Pucharu DFB zapisał się także, pomimo porażki odnotowanej w tym meczu, Atlas Delemenhorst. Aż 12 tysięcy fanów tego klubu obejrzało bowiem na żywo, na bremeńskiej arenie to spotkanie, co w pucharowej historii zdarzyło się po raz pierwszy. Jeszcze nigdy wcześnie nie miała bowiem miejsca sytuacja, by aż tylu kibiców amatorskiego klubu piłkarskiego uczestniczyło w wyjazdowym meczu swojej drużny rozgrywanym w ramach pierwszej rundy Pucharu Niemiec.

źródło: onet.pl