Marcus Thuram w Borussii M'Gladbach

Marcus Thuram w Borussii M'Gladbach

Marcus Thuram jest synem słynnego obrońcy Liliana. 21-latek jest napastnikiem i w nadchodzącym sezonie będzie grać w Bundeslidze.

Borussia M'gladbach oficjalnie poinformowała o podpisaniu kontraktu z Marcusem Thuramem. 21-latek w niemieckim klubie będzie grać przez najbliższe cztery lata. "Kicker" zdradza, że Niemcy zapłacą EA Guingamp około 10 mln euro.

- Cieszymy się, że udało nam się podpisać kontrakt z Marcusem. Jest szybkim, solidnym i niebezpiecznym napastnikiem, który pasuje do naszego składu. Jesteśmy pewni, że sobie poradzi w Bundeslidze - mówi dyrektor sportowy Max Eberl.

Thuram w poprzednim sezonie rozegrał 38 meczów w barwach Guingamp i strzelił trzynaście bramek we wszystkich rozgrywkach. W Moenchengladbach ma stworzyć niebezpieczny duet z Breelem Embolo, którego niedawno pozyskano z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Marcus jest synem legendarnego obrońcy Liliana Thurama, który ma w dorobku m.in. mistrzostwo świata i Europy. 21-latek urodził się w Parmie, gdy ojciec był piłkarzem tamtego klubu.

źródło: wp.pl