Borussia ma za szeroką kadrę. Lucien Favre zapowiada odejścia

Borussia ma za szeroką kadrę. Lucien Favre zapowiada odejścia

Borussia Dortmund tego lata jest aktywna na rynku transferowym i w Westfalii zrobił się kłopot bogactwa. Trener Lucien Favre narzeka, że ma zbyt wielu zawodników.

Mats Hummels, Thorgan Hazard, Julian Brandt - to tylko część transferów, których Borussia Dortmund dokonała tego lata. Do pierwszej drużyny ponadto włączono najzdolniejszych juniorów, a niektórzy gracze wrócili z wypożyczeń. Nagle w niemieckim klubie zrobił się kłopot bogactwa.

Sport1 pisze, że Lucien Favre narzeka na zbyt szeroką kadrę. Obecnie ma w zespole aż 34 zawodników. To rodzi problemy, bo wielu piłkarzy nie będzie mogło liczyć na regularne występy.

-22-23 piłkarzy z pola, trzech bramkarzy i kilku młodych zawodników to maksimum. Będą odejścia, ale też nie możemy zapominać, że we wrześniu czeka nas wiele meczów - komentuje trener BVB.

Pierwsze ruchy już poczyniono, bo sprzedano Abdou Diallo. Pozbyto się także Alexandra Isaka, Jeremy'ego Toljana i Felixa Passlacka. Następni zawodnicy odejdą niebawem. Favre nie widzi miejsca dla ostatnio wypożyczonych Shinjiego Kagawy i Andre Schuerrle.

W Dortmundzie kadra jest przepełniona, a zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Bayernie Monachium. Mistrz Niemiec cały czas szuka wzmocnień i kibice zaczynają się niecierpliwić, bo od pewnego czasu w tej kwestii niewiele się dzieje.

źródło: wp.pl