Robert Lewandowski przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium

Robert Lewandowski przedłuży swój kontrakt z Bayernem Monachium do 2023 roku - poinformowało "Sky". Warunki zostały już uzgodnione, a wkrótce podpisanie nowej umowy powinno zostać sfinalizowane.

Wygląda na to, że wyjaśniła się przyszłość Roberta Lewandowskiego. Polak ma na dłużej zostać w Bayernie Monachium i nie zmieni barw klubowych. Wkrótce przedłuży swoją umowę z mistrzem Niemiec.

"Sky" poinformowało, że warunki nowego kontraktu zostały ustalone. Do finalizacji brakuje już tylko podpisów, które są jednak formalnością. Robert Lewandowski ma być związany z Bayernem Monachium do 2023 roku.

Obecnie 30-letni zawodnik przebywa na urlopie. Rozmowy dotyczące przedłużenia umowy prowadził jego menedżer Pini Zahavi.

Dotychczasowy kontrakt reprezentanta Polski z mistrzami Niemiec obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. W poprzednich okienkach transferowych Lewandowski często był przymierzany do m.in. Realu Madryt. Ostatecznie do transferu nie doszło. Polak pogodził się z tym, że zostanie w Niemczech i postanowił walczyć o ustanowienie kolejnych rekordów.

Lewandowski jest najlepszym zagranicznym strzelcem w historii Bundesligi. Przełamał już barierę 200 bramek i obecnie jest piątym strzelcem wszech czasów. Do Manfreda Burgsmuellera, który ma 213 trafień brakuje mu już tylko 11 goli.

Do ligi niemieckiej trafił w 2010 roku z Lecha Poznań. Najpierw przez cztery lata występował w Borussii Dortmund. Rozegrał dla niej 187 meczów i zdobył 103 bramki oraz zaliczył 42 asysty. Z kolei w ciągu pięciu lat w Bayernie Monachium zagrał w 242 meczach. Strzelił 191 goli i miał 47 asyst. 

źródło: wp.pl