Dawid Kownacki oficjalnie w Fortunie Duesseldorf

Dawid Kownacki oficjalnie w Fortunie Duesseldorf

Dawid Kownacki może odetchnąć z ulgą, bo nie będzie musiał wracać do Sampdorii Genua. Fortuna Duesseldorf jednak tylko go wypożyczyła.

Przeciągały się negocjacje Fortuny Duesseldorf z Sampdorią Genua. Niemcy cały czas byli bardzo zainteresowani, aby zatrzymać Dawida Kownackiego. Polski napastnik spędził tam ostatnie pół roku na wypożyczeniu. Długo jednak nie było porozumienia i "Kownaś" zaczął się obawiać, że czeka go powrót do Włoch.

W końcu nastąpił przełom. W sobotę pojawiła się informacja, że 22-latek zostanie wykupiony za 8 mln euro. W ten sposób Fortuna ustanowiłaby nowy rekord transferowy klubu. Rzeczywiście, wszystko ostatecznie dopięto, ale na innych zasadach.

Oficjalna strona Sampdorii informuje, że Kownacki odchodzi do klubu Bundesligi, ale na zasadzie rocznego wypożyczenia. Niemcy jednak będą musieli go wykupić po sezonie, gdy "Kownaś" rozegra określoną w kontrakcie liczbę meczów.

Jeżeli tak się stanie, to wtedy automatycznie wejdzie w życie kontrakt do 2023 roku. "Bild" ujawnia, że napastnik musi rozegrać co najmniej 20 meczów, by tak się stało. Transfer ma zamknąć się w 7,5 mln euro.

Kownacki w ciągu pół roku przekonał do siebie władze Fortuny. W dziesięciu meczach strzelił cztery gole w Bundeslidze.

źródło: wp.pl