Ozan Kabak jednak w Schalke 04!

Ozan Kabak jednak w Schalke 04!

Niespodziewany zwrot akcji w Niemczech. 19-letni obrońca VfB Stuttgart Ozan Kabak jednak nie trafi do Bayernu Monachium. Według "Bilda" piłkarz wybrał Schalke 04 Gelsenkirchen.

Jeszcze w środę wydawało się, że to Bayern Monachium wygra walkę o Ozana Kabaka. Utalentowany obrońca spadł po ostatnim sezonie ze Stuttgartem do 2. Bundesligi, jednak nie ma możliwości, żeby nie pozostał w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Młodzieżowy reprezentant Turcji był kuszony przez AC Milan i właśnie Bayern. Mistrz Niemiec miał być najbliżej pozyskania obrońcy.

W ostatniej chwili doszło jednak do zaskakującego zwrotu akcji.

Otóż "Bild" przekonuje, że ostatecznie z piłkarzem i VfB Stuttgart dogadało się Schalke 04 Gelsenkirchen i Kabak będzie występował w kolejnym sezonie w barwach Konigsblauen.

Wybór młodego zawodnika jest dość zaskakujący, ponieważ Bayern potrzebuje środkowego obrońcy. Z klubu odszedł Mats Hummels, bardzo bliski opuszczenia Monachium jest też Jerome Boateng więc 19-latek miałby duże szanse na grę.

W ostatnim sezonie Schalke spisywało się fatalnie i zajęło dopiero 14. miejsce w tabeli Bundesligi, a nowym trenerem został David Wagner.

 

źródło: wp.pl