Funkel: Dawid Kownacki pokazał ogromne umiejętności

Funkel: Dawid Kownacki pokazał ogromne umiejętności

Trener Fortuny Duesseldorf Friedhelm Funkel bardzo liczy na pozostanie w klubie Dawida Kownackiego. - Wiosną pokazał ogromne umiejętności - chwali naszego napastnika szkoleniowiec.

Chociaż Dawid Kownacki rozegrał w barwach Fortuny Duesseldorf zaledwie dziesięć meczów zdążył przekonać do siebie trenera i kibiców. Nikt nie wyobraża sobie, by kapitan naszej młodzieżówki nie został wykupiony z Sampdorii Genua.

Jak poinformowały w środę WP SportoweFakty, kwestia pozyskania polskiego napastnika przez Fortunę zmierza w dobrym kierunku i transfer może zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Trener niemieckiej drużyny Friedhelm Funkel wyznał w rozmowie z magazynem "kicker", że jest bardzo zadowolony z Kownackiego i liczy na niego w przyszłym sezonie Bundesligi.

- Jest z nami krótko, bo od pół roku, ale zdążył pokazać ogromne umiejętności. Jestem przekonany, że to nie koniec i będziemy mieli z niego dużo radości. Liczę, że zostanie z nami - ocenił 62-latek.

W dziesięciu meczach w barwach Fortuny Kownacki strzelił cztery gole, a drużyna z Duesseldorfu zajęła na koniec sezonu 10. miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy.

Aby wykupić Polaka z Sampdorii klub będzie musiał pobić swój rekord transferowy. Włosi oczekują za kapitana naszej młodzieżówki nawet więcej niż dziesięć milionów euro.

źródło: wp.pl