Thorgan Hazard podpisał kontrakt z Borussią Dortmund

Thorgan Hazard podpisał kontrakt z Borussią Dortmund

Thorgan Hazard został drugim wzmocnieniem Borussii Dortmund. Młodszy brat Edena Hazarda podpisał kontrakt z wicemistrzem Niemiec na pięć lat.

O zainteresowaniu Borussii Dortmund Thorganem Hazardem mówiło się już od dłuższego czasu. Klub doszedł do porozumienia z zawodnikiem, a także Borussią M'gladbach, której barw do tej pory reprezentował Belg i w środę transfer został sfinalizowany.

Thorgan Hazard podpisał umowę na pięć lat. Jego kontrakt z dotychczasowym klubem był ważny jeszcze przez rok. Według nieoficjalnych informacji wicemistrzowie Niemiec zapłacili za Belga 25 milionów euro.

Młodszy brat Edena Hazarda w Borussii M'gladbach występował przez cztery sezony. Rozegrał w niej 182 mecze, w których strzelił 46 goli i zaliczył 44 asysty. W zakończonym sezonie w 33 spotkaniach zdobył 10 bramek i miał 11 asyst.

- Jestem wdzięczny za pięć świetnych lat spędzonych w Borussii M'gladbach i mam bardzo miłe wspomnienia. To jednak idealny czas na kolejny krok w mojej karierze. Jestem dumny, że mogę zagrać dla Borussii Dortmund, która jest jednym z najlepszych klubów z niesamowitymi kibicami - powiedział Thorgan Hazard oficjalnej stronie Borussii Dortmund.

Belg jest drugim transferem Borussii Dortmund. We wtorek kontrakt podpisał Niko Schulz z TSG 1899 Hoffenheim.

źródło: wp.pl