Favre: Łukasz Piszczek jest gotowy do gry

Favre: Łukasz Piszczek jest gotowy do gry

Trener Borussii Dortmund Lucien Favre przyznał, że Łukasz Piszczek najprawdopodobniej wystąpi w najbliższym meczu z Fortuną Duesseldorf.

W lutym Łukasz Piszczek doznał kontuzji stopy, przez co nie oglądaliśmy go na boisku przez niemal dwa miesiące. Były reprezentant Polski wrócił do składu 6 kwietnia, jednak nie zaprezentował się dobrze, podobnie jak jego koledzy a Borussia doznała klęski w Monachium z Bayernem (0:5).

Okazało się, że Polak zbyt szybko pojawił się na boisku i ból powrócił. Jak jednak przekonuje szkoleniowiec BVB Lucien Favre, jego kłopoty to już przeszłość.

Trener wyznał, że w sobotnim spotkaniu z Fortuną Duesseldorf wreszcie powinniśmy zobaczyć zdrowego Piszczka na murawie. - Będę z nim jeszcze o tym rozmawiał, ale na dzisiaj jest gotowy - zapewnił Favre.

Borussia zagra w sobotę z Fortuną Duesseldorf i jest szansa, że na murawie Signal-Iduna Park zobaczymy trzech polskich zawodników. W ekipie gości występują Marcin Kamiński i Dawid Kownacki.

Drużyna ze stolicy Westfalii wciąż walczy o mistrzostwo Niemiec, jednak na dwie kolejki przed końcem sezonu ma cztery punkty straty do Bayernu. Jeśli Bawarczycy w sobotę pokonają RB Lipsk, zdobędą kolejny tytuł. Początek obu spotkań o godz. 15:30.

źródło: wp.pl