Kompromitujące porażki Schalke i VfB Stuttgart

W sobotnich meczach 30. kolejki Bundesligi kompromitujących porażek doznały Schalke 04 Gelsenkirchen i VfB Stuttgart. Pierwszy z tych zespołów uległ TSG 1899 Hoffenheim 2:5, a VfB przegrało z FC Augsburg 0:6.

Największą niespodzianką sobotnich meczów 30. kolejki Bundesligi są rozmiary zwycięstwa FC Augsburg nad VfB Stuttgart. Obie drużyny zajmują lokaty w dolnej połowie tabeli i walczą o uniknięcie miejsca barażowego. Jednak w Augsburgu dominowali gospodarze, którzy strzelili swoim rywalom aż sześć bramek. Już do przerwy FC Augsburg prowadził 3:0 po trafieniach Raniego Khediry, Andre Hahna i Philippa Maxa. Po przerwie gole zdobyli Max oraz Marco Richter, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali.

Siedem goli oglądali kibice w Gelsenkirchen. Miejscowe Schalke 04 skompromitowało się w starciu z TSG 1899 Hoffenheim. Ubiegłoroczni wicemistrzowie Niemiec przegrali z Wieśniakami aż 2:5. Dwa gole dla gości strzelił Ishak Belfodil, a bramki zdobyli też Andrej Kramarić, Adam Szalai oraz Nadiem Amiri. Schalke odpowiedziało golem z rzutu karnego Daniela Caligiuriego oraz trafieniem Guido Burgstallera.

Bez punktów z Moguncji wróciła Fortuna Duesseldorf. Już w 1. minucie gola dla 1.FSV Mainz zdobył Jean Philippe Mateta, ale przed przerwą zdołał wyrównać Dodi Lukebakio. Piłkarz ten mógł być bohaterem Fortuny, lecz w drugiej połowie nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelali za to gospodarze, którzy wygrali 3:1. 90 minut dla gości rozegrali Dawid Kownacki i Marcin Kamiński. Ten pierwszy został ukarany żółtą kartką.

Długo z 1.FC Nuernberg męczyli się piłkarze Bayeru Leverkusen. Aptekarze wygrali z ligowym autsajderem 2:0, ale pierwszego gola strzelili dopiero w 61. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Lucas Alario. W końcówce rywali dobił Kevin Volland. Z kolei Borussia M'gladbach przegrała u siebie z RB Lipsk 1:2. Dwie bramki dla gości strzelił Marcel Halstenberg, a dla gospodarzy trafił Alassane Plea.