Dawid Kownacki wraca do kadry Fortuny Duesseldorf

Dawid Kownacki wraca do kadry Fortuny Duesseldorf

Dawid Kownacki znajdzie się w kadrze Fortuny Duesseldorf na niedzielny mecz 29. kolejki Bundesligi z Bayernem Monachium. - Na treningach robi bardzo dobre wrażenie - mówi trener Friedhelm Funkel.

Dawida Kownackiego zabrakło w kadrze Fortuny na poprzedni mecz z Herthą Berlin (2:1) ze względu na narodziny córki. Lena przyszła na świat dwa dni przed spotkaniem i kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski dostał od trenera wolne.

- Teraz oczywiście będzie w kadrze na mecz. Trenuje z pełnym obciążeniem. Spisuje się dobrze, na treningach robi bardzo dobre wrażenie - mówi Friedhelm Funkel.

Tydzień temu Kownacki został ojcem, ale pod względem zawodowym nie zaliczy ostatnich tygodni do udanych. Po dobrym początku w Fortunie, do której jest wypożyczony z Sampdorii Genua, dostał od Jerzego Brzęczka powołanie od kadry A. Z powodu urazu 22-latek nie mógł zjawić się na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji Polski.

W ciągu ostatniego miesiąca Kownacki spędził na boisku tylko 19 minut w jednym spotkaniu, a opuścił dwa mecze Bundesligi i zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski. Jego ogólny bilans w Fortunie to dwa gole i asysta w sześciu występach.

Mecz Fortuny Dawida Kownackiego i Marcina Kamińskiego z Bayernem Roberta Lewandowskiego zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 15:30.

źródło: wp.pl