RB Lipsk dwa razy przegrywał, ale pokonał Bayer

Bayer Leverkusen przegrał 2:4 z RB Lipsk w najciekawszym dotąd meczu 28. kolejki Bundesligi.

W ubiegłym sezonie Bayer i RB Lipsk do ostatniej kolejki walczyły o awans do Ligi Mistrzów. Ostatecznie zagrały w Lidze Europy, bo nie zdołały wyprzedzić TSG Hoffenheim i Borussii Dortmund. W tym sezonie tabela nie jest aż tak spłaszczona i Bayer nie ma już większych szans na dogonienie zawodników z Lipska. Zwłaszcza po dzisiejszym spotkaniu.

Mecz w Leverkusen świetnie rozpoczął się jednak dla gospodarzy. Willi Orban sfaulował Kevina Vollanda w polu karnym, a „jedenastkę” wykorzystał Kai Havertz. Wkrótce Marcel Sabitzer wyrównał pięknym kopnięciem z rzutu wolnego, ale po sześciu minutach Bayer znów prowadził. Po zgraniu piłki przez Juliana Baumgartlingera efektownego gola strzelił Havertz.

Niezadowolony z postawy swojego zespołu Ralf Rangnick już w przerwie dokonał dwóch zmian, a RB zaczął grać lepiej. W 64. minucie Timo Werner ograł dwóch rywali i strzelił gola na 2:2. Niedługo potem Emil Forsberg wykorzystał rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Mitchela Weisera, a w końcówce spotkania Matheus Cunha efektownym lobem ustalił wynik na 4:2.

RB Lipsk utrzymał się więc na trzeciej pozycji w tabeli Bundesligi.

***

Drugi mecz z rzędu wygrał najbardziej „polski” zespół w lidze. Fortuna Düsseldorf dzięki dwóm trafieniom Benito Ramana pokonała 2:1 Herthę Berlin (gola dla stołecznego zespołu strzelił Marko Grujić, który wykorzystał znakomite dogranie Ondreja Dudy). Cały mecz wśród zwycięzców rozegrali Adam Bodzek i Marcin Kamiński. Poza kadrą meczową pozostał z kolei Dawid Kownacki, który w czwartek został ojcem.

W innych meczach Schalke Gelsenkirchen przegrało 1:2 z Eintrachtem Frankfurt, VfB Stuttgart zremisował 1:1 z FC Nürnberg. VfL Wolfsburg zaś pokonał 3:1 Hannover 96, dla którego była to siódma porażka z rzędu.

Bayer Leverkusen - RB Lipsk 2:4 (2:1)

Gole: Havertz 11 k. I 23 - Sabitzer 17, Werner 64, Forsberg 71, Matheus Cunha 83

Schalke Gelsenkirchen - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:1)

Gole: Serdar 21 - Rebić 13, Jović 90+9 k.

VfB Stuttgart - FC Nürnberg 1:1 (0:1)

Gole: Kabak 75 - Matheus Pereira 42

Hertha Berlin - Fortuna Düsseldorf 1:2 (1:1)

Gole: Grujić 41 - Raman 35 i 61

VfL Wolfsburg - Hannover 96 3:1 (1:1)

Gole: Steffen 32 i 71, Roussillon 78 - Weydandt 30