Werder wygrał z Funchal

W grupie L Ligi Europejskiej, Werder Brema rozniósł aż 4:1 Nacional. Dwa gole dla niemieckiego zespołu strzelił w przeciągu trzech minut Marcus Rosenberg. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Sebastian Boenisch.

To czwarta wygrana Werderu w tej edycji rozgrywek.

Natomiast w drugim meczu tej grupy, Athletic Bilbao pokonał 3:0 drużynę Jacka Bąka, Austrię Wiedeń. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie, które jednak zostało przerwane po golu San Jose. Przerwa w grze trwała ponad 20 minut, powodem były wydarzenia na trybunach.

Werder Bremen - Nacional Funchal 4:1 (2:0)

Bremen: Mielitz - Fritz, Prödl, Mertesacker, Pasanen - Frings - Hunt (46. Borowski), Niemeyer (79. Marin) - Jensen - Rosenberg, Moreno.

Nacional: Bracali - Patacas, Lopes, Cleber, Tomasevic - Alberto - Salino (87. Anselmo), Micael - Pecnik - Mateus, Aurelio (74. Amuneke).

Sędziował: Alon Yefet (Izrael)
Bramki: 1:0 Rosenberg (31), 2:0 Rosenberg (34.), 2:1 Micael (63. ), 3:1 Moreno (84.), 4:1 Marin (90.+2)
Widzów: 23.784
Żółte kartki: Mielitz, Jensen - Tomasevic, Cleber