Pavard od lipca klubowym kolegą Lewandowskiego

Pavard od lipca klubowym kolegą Lewandowskiego

To już pewne. Benjamin Pavard zostanie zawodnikiem Bayernu Monachium. Podpisze on pięcioletni kontrakt, który zacznie obowiązywać w lipcu. To jeden z pierwszych kroków rewolucji szykowanej na lato.

Bayern Monachium bardzo mocno zabiegał o pozyskanie Benjamina Pavarda. Obrońca Vfb Stuttgart był również naciskany przez inne kluby, w tym ostatnio przez Napoli, ale zdecydował się wybrać ofertę mistrzów Niemiec.

Pavard zwiąże się z Bayernem pięcioletnim kontraktem, co potwierdził Hasan Salihamidzić, dyrektor sportowy klubu. Umowa zacznie obowiązywać jednak dopiero latem, co oznacza, że 23-letni obrońca do końca sezonu pozostanie w VfB Stuttgart.

Bayern zapłaci za Pavarda 35 milionów euro. Tyle wynosiła klauzula odstępnego wpisana w kontrakt obrońcy z VfB Stuttgart i mistrzowie Niemiec postanowili ją aktywować.

Pavard do VFB Stuttgart trafił w połowie 2016 roku z Lille. W niemieckim zespole rozegrał 71 meczów i zdobył w nich 2 bramki. Jego wartość rynkowa mocno wzrosła po niezwykle udanym mundialu w Rosji. Francuzi zdobyli mistrzostwo świata, a Pavard był jednym z najlepszych zawodników reprezentacji.

W Bayernie latem dojdzie do rewolucji w składzie. Odejdzie kilku starszych zawodników reprezentujących barwy klubu od wielu lat, a mają ich zastąpić nowi i młodsi. Pavard jest pierwszym z nich. We wtorek informowaliśmy również, że Bayern jest bliski osiągnięcia porozumienia z Chelsea w sprawie pozyskania Calluma Hudsona-Odoi. Następnym celem transferowym jest Lucas Hernandez, kolejny z mistrzów świata.

źródło: wp.pl