Lewandowski: "Potrzebujemy graczy klasy światowej"

Lewandowski: "Potrzebujemy graczy klasy światowej"

Bayern Monachium czeka przebudowa składu, ale Robert Lewandowski uważa, że klub musi skupić się na jakości nowych zawodników, a nie ilości. Mistrzowie Niemiec potrzebują graczy klasy światowej.

W Bayernie Monachium powoli kończy się pewien etap. Po zakończeniu sezonu z klubem pożegna się kilku piłkarzy, którzy od dawna odgrywają olbrzymią rolę na boisku. Chodzi m.in. o Francka Ribery'ego i Arjena Robbena, a lista graczy opuszczających drużynę z pewnością będzie jeszcze dłuższa.

Mistrzowie Niemiec planują prawdziwą rewolucję w składzie. Zespół potrzebuje świeżej krwi, co widać było w jego postawie w rundzie jesiennej. Podopieczni Niko Kovaca grali znacznie poniżej oczekiwań i nawet jak wygrywali, to rzadko kiedy robili to przekonująco.

Głos na temat działań Bayernu na rynku transferowym zabrał Robert Lewandowski, który udzielił wywiadu niemieckiej gazecie "Bild". - Jeśli odchodzą tacy zawodnicy jak Arjen Robben, to potrzebujesz nowych najlepszych graczy. Takich, którzy będą wzmocnieniem. Bardziej pomoże nam, gdy dołączy do nas jeden lub dwóch graczy klasy światowej, niż pięciu dobrych piłkarzy - uważa Lewandowski.

Bayern musi dokonać solidnych transferów nie tylko w związku z planowanymi odejściami, ale również ze względu na słabą dyspozycję i sytuację w tabeli Bundesligi. Mistrzowie Niemiec są obecnie na drugiej pozycji i mają sześć punktów straty do Borussii Dortmund. Z taką grą jak w rundzie jesiennej ciężko będzie obronić mistrzostwo i osiągnąć dobre rezultaty w Lidze Mistrzów.

Robert Lewandowski zdobył w tym sezonie Bundesligi 10 bramek. O wiele lepiej radził sobie w europejskich pucharach. W Lidze Mistrzów w sześciu meczach aż 8 razy trafiał od bramki rywala.

źródło: wp.pl