Koncert Ribery'ego dał wygraną Bayernowi, asysta Lewandowskiego

Bayern Monachium spędzi zimę na drugim miejscu w tabeli Bundesligi. Mistrzowie Niemiec pokonali Eintracht Frankfurt 3:0. Dwa gole strzelił Franck Ribery, który był bohaterem spotkania.

To był szczególny mecz dla Niko Kovaca. Obecny trener Bayernu Monachium w zeszłym sezonie poprowadził Eintracht Frankfurt do triumfu w Pucharze Niemiec. Powrót do Frankfurtu nie był łatwy. Gospodarze to jedna z czołowych drużyn Bundesligi, a do tego imponowała formą w rozgrywkach Ligi Europy. Bayern ma za sobą kryzys, ale wszystko wskazuje na to, że Kovacowi udało się już wyprowadzić zespół z dołka.

Od pierwszego gwizdka obie drużyny postawiły na ofensywę. Akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. Groźniejsi byli jednak gospodarze. Blisko pokonania Manuela Neuera byli Luka Jović i Danny da Costa. Bayern odpowiedział mocnym strzałem Davida Alaby, z którym poradził sobie Kevin Trapp.
W 34. minucie bramkarz Bayernu nie miał już szans na interwencję. Bayern przeprowadził zabójczą kontrę, którą trafieniem zwieńczył Franck Ribery. Akcję zainicjował Alaba, który odegrał do Thomasa Muellera, ten podał do Roberta Lewandowskiego. Polak wyłożył piłkę Ribery'emu, któremu pozostało już tylko trafienie do pustej bramki. Francuz nie miał z tym problemów.

Po przerwie Bayern kontrolował losy meczu. Dobrze grał w defensywie i szukał swoich szans w kontratakach. Eintracht długo nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką swoich przeciwników. Blisko zdobycia gola w 61. minucie był da Costa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył nieco niedokładnie i nie zdołał pokonać Neuera.

W 79. minucie Bayern dobił rywali. Dwójkową akcję przeprowadzili Joshua Kimmich i Franck Ribery. Francuz strzelił swojego drugiego gola i to mimo tego, że uderzył nieczysto. To jednak zmyliło Trappa, a piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

W końcówce Bayern podwyższył prowadzenie. Rafinha szukał w polu karnym Lewandowskiego i chciał podać do Polaka. Wyszedł mu z tego centrostrzał. Brazylijczyk przelobował Trappa i mógł cieszyć się z gola. Bayern odniósł pewne zwycięstwo i zimę spędzi na drugim miejscu w tabeli Bundesligi.

Eintracht Frankfurt - Bayern Monachium 0:3 (0:1)
0:1 - Franck Ribery 34'
0:2 - Franck Ribery 79'
0:3 - Rafinha 89'

Eintracht Frankfurt: Kevin Trapp - Carlos Salcedo, Simon Falette, Obite N'Dicka - Danny da Costa, Mijat Gacinović (43' Jonathan de Guzman), Gelson Fernandes (70' Nicolai Mueller), Jetro Willems, Filip Kostić - Sebastian Haller, Luka Jović.

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Rafinha, Niklas Suele, Jerome Boateng, David Alaba - Joshua Kimmich, Javi Martinez - Thomas Mueller, Thiago Alcantara, Franck Ribery - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Gelson Fernandes, Jonathan de Guzman (Eintracht Frankfurt) oraz David Alaba (Bayern Monachium).