Wygrana Bayernu z H96. Gol i pudło sezonu Roberta Lewandowskiego

Łatwo i przyjemnie - tak wyglądała przeprawa Bayernu z Hannoverem 96 w meczu 15. kolejki Bundesligi 2018/2019. Monachijczycy wygrali na wyjeździe 4:0, a jedną z bramek dla swojej ekipy zdobył Robert Lewandowski, który zaliczył również pudło sezonu.

Bayern był zdecydowanym faworytem sobotniego starcia w Hanowerze i nie mógł sobie pozwolić na stratę punktów z przedostatnim zespołem w tabeli, jeżeli wciąż chciał się liczyć w walce o mistrzostwo Niemiec. Na poprawę swojego dorobku strzeleckiego liczył Lewandowski, który przed tym meczem miał na swoim koncie 9 trafień w obecnym sezonie niemieckiej ekstraklasy.

Goście rozpoczęli rywalizację z wysokiego "c", bo nie minęło 120 sekund potyczki, a już prowadzili 1:0. Thomas Mueller do końca powalczył o piłkę przy linii końcowej, a futbolówka ostatecznie dotarła na 17. metr do Joshuy Kimmicha. Niemiec uderzył bez zastanowienia i pokonał Michaela Essera.

Od tego momentu monachijczycy mogli grać spokojniej i szukali swojego drugiego trafienia w tej konfrontacji. Podopieczni Niko Kovaca mieli miażdżącą przewagę i atakowali raz lewym, a raz prawym skrzydłem.

W 28. minucie spotkania bliski szczęścia był Robert Lewandowski, który nie doszedł do znakomitego podania od Serge'a Gnabry'ego. Po chwili Polak celnie główkował, ale piłkę pewnie złapał Esser.

Drużyna z Monachium dopięła swego minutę później. Mistrzowie Niemiec wykonywali rzut rożny, zaś obrońcy Hannoveru zbyt krótko wybili futbolówkę, do której dopadł David Alaba. Reprezentant Austrii przymierzył bardzo mocno i strzelił cudownego gola, ustalającego wynik w pierwszej połowie zawodów.

Po zmianie stron monachijscy piłkarze nie zamierzali zwalniać tempa i w 53. minucie starcia zadali kolejny cios za sprawą Gnabry'ego. 23-latek wbiegł z piłką w pole karne po zagraniu od Kimmicha i wpakował futbolówkę do siatki, wykorzystując bierność defensywy gospodarzy.

Bayern Monachium był na fali i w pewnym momencie prowadził już 4:0. Joshua Kimmich wrzucił piłkę dokładnie z prawej strony boiska, a celnie główkował Robert Lewandowski, który zdobył swoją 10. bramkę w obecnym sezonie Bundesligi, zrównując się z Paco Alcacerem (Borussia Dortmund) i Luką Joviciem (Eintracht Frankfurt).

Gracze prowadzeni przez trenera Kovaca walczyli o kolejnego gola i powinni wygrać mecz jeszcze wyżej. Jednakże w ostatnich sekundach konfrontacji doskonałą okazję zmarnował Lewandowski, który mając przed sobą pustą bramkę trafił z pięciu metrów tylko w boczną siatkę. Komentatorzy Eleven Sports określili to zagranie polskiego napastnika "pudłem sezonu". Po chwili arbiter Soren Storks zakończył tą nierówną rywalizację.