Lider klasyfikacji strzelców Bundesligi. "Armatę zdobędzie Lewandowski"

Lider klasyfikacji strzelców Bundesligi. "Armatę zdobędzie Lewandowski"

Luka Jović to objawienie tego sezonu Bundesligi. Z dziesięcioma golami prowadzi w klasyfikacji strzelców, ale uważa, że armatę zdobędzie Robert Lewandowski.

Luka Jović zdobył dziesięć bramek i wspólnie z Paco Alcacerem jest obecnie najlepszym strzelcem Bundesligi. 20-letni napastnik Eintrachtu Frankfurt imponuje formą, a w meczu z Fortuną Dusseldorf strzelił nawet pięć goli.

Jović często jest porównywany do Roberta Lewandowskiego i Marco Reusa. Kto według niego jest lepszym zawodnikiem? - Dla mnie Reus jest najlepszym graczem w lidze! Lubię takich zawodników. Ma talent, którego żaden inny gracz Bundesligi na tej pozycji nie posiada. Lewandowski jest natomiast najlepszym środkowym napastnikiem - powiedział Jović

Co ciekawe 20-letni zawodnik uważa, że Polak przegoni go w klasyfikacji strzelców. - Myślę, że Lewandowski wygra armatę - dodał.

Jović do Eintrachtu wypożyczony jest z Benfiki Lizbona z opcją pierwokupu. Zawodnik dobrze czuje się w Niemczech, ale czy zostanie w klubie nie zależy od niego. - Zadecydują o tym osoby odpowiedzialne za to w klubie. Chciałbym zagrać tutaj w przyszłym sezonie. Jeśli dojdziemy do Ligi Mistrzów, nie pozwolą mi tu odejść - zapewnił Jović.
Po czternastu kolejkach Eintracht zajmuje piąte miejsce w tabeli Bundesligi.

 

źródło: wp.pl