Ważne słowa Karla-Heinza Rummenigge: Damy czas Kovacowi

Ważne słowa Karla-Heinza Rummenigge: Damy czas Kovacowi

Prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge jest zdania, że zespół wyszedł już z kryzysu o czym świadczy wyjazdowa wygrana nad Werderem Brema (2:1). Dodał także, że Niko Kovac ma pełne zaufanie szefostwa klubu.

- Mieliśmy kryzys, ale to już za nami! Ponownie zagraliśmy tak jak Bayern - z dużym posiadaniem piłki. Musimy jednak wykorzystywać więcej okazji do zdobycia gola, lecz to nadejdzie. Powróciły pewność siebie i zadowolenie. Musimy tylko dać czas Niko Kovacowi, aby rozwinął zespół. A my mu go damy - powiedział Karl-Heinz Rummenigge cytowany przez "Bild".

Niemiecka gazeta nie należy do entuzjastów szefów klubu i często ich krytykuje. "Bild" nie jest też zachwycony, w jaki sposób Bayern pokonał w sobotę Werder Brema (2:1). Przypomina, że w końcówce meczu mistrz Niemiec grał na czas, nie chciał ryzykować i często wykopywał piłkę na oślep.

Media przytaczają także wypowiedź Niko Kovaca, który zapowiedział, że Bayern chce wygrać wszystkie mecze do końca tego roku. Nie zostało ich dużo, ponieważ Bawarczyków w sobotę czeka pojedynek z 1. FC Nuernberg w Bundeslidze, później ostatnia kolejka fazy grupowej w Lidze Mistrzów (z Ajaxem Amsterdam), Hannoverem 96 (15 grudnia), RB Lipsk (19 grudnia) oraz z Eintrachtem Frankfurt (22 grudnia).

- Daleko nam do opowiadania historii. Musimy walczyć i polować na punkty. Chcemy wygrać wszystkie mecze przed Bożym Narodzeniem - powiedział Kovac.

Bayern w Bundeslidze zajmuje dopiero czwarte miejsce ze stratą dziewięciu punktów do Borussii Dortmund. Ta w tym sezonie jest praktycznie nieomylna. Wygrała 10 z 13 spotkań. Żadnego nie przegrała.

źródło: wp.pl