Trener Bayernu Monachium przekazał dobre wieści

Trener Bayernu Monachium przekazał dobre wieści

Niko Kovac wreszcie ma powody do zadowolenia. Z urazami uporali się Thiago Alcantara, Kingsley Coman i Serge Gnabry, a do treningów po zatruciu pokarmowym wrócił Mats Hummels.

W ostatnich tygodniach sytuacja kadrowa Bayernu Monachium była fatalna. Kilku kluczowych zawodników zmagało się z urazami, a trener Niko Kovac musiał posiłkować się zawodnikami z rezerw, by skompletować meczową osiemnastkę. To przełożyło się na słabe wyniki osiągane przez ekipę mistrzów Niemiec. Bayern w ligowej tabeli zajmuje dopiero piąte miejsce i do liderującej Borussii Dortmund traci 9 punktów.

Podczas piątkowej konferencji prasowej przekazał dobre wieści. Czterech zawodników wróciło do treningów i wkrótce ma być dostępnych do gry. Z urazami uporali się Serge Gnabry, Kingsley Coman i Thiago Alcantara. Z kolei do zajęć po zatruciu pokarmowym wrócił Mats Hummels.

- Thiago i Coman znów trenują, ale wciąż nie mogą grać przez 90 minut. Na dobrej drodze do tego jest Serge Gnabry, możemy też liczyć na Matsa Hummelsa. Mamy wtedy 17 zdrowych piłkarzy - powiedział szkoleniowiec Bayernu Monachium. Bawarski zespół w najbliższej kolejce zmierzy się z Werder Brema. Mecz zaplanowano na sobotę (godz. 15:30).

- Obejmując pracę w Bayernie wiedziałem, że mam wielką drużynę. Pojawiły się jednak problemy ze zdrowiem i bywało, że miałem zaledwie 14 zdrowych piłkarzy. Mam wrażenie, że coś się zmieniło i wszystko zaczyna się poprawiać - dodał Kovac.

źródło: wp.pl