Borussia M'gladbach goni lidera, stracona szansa SC Freiburg

W niedzielnym meczu 12. kolejki Bundesligi Borussia M'gladbach pokonała Hannover 96 4:1 i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Szansę na zwycięstwo w doliczonym czasie gry stracił zespół SC Freiburg.

Borussia M'gladbach to jedno z zaskoczeń tego sezonu. Zebry po wygranej nad Hannoverem 96 są wiceliderem Bundesligi, a do prowadzącej Borussii Dortmund tracą cztery "oczka". Niedzielny mecz gospodarze zaczęli jednak najgorzej jak mogli. Już w 1. minucie stracili gola. Strzelcem był Bobby Wood. Jak się później okazało, były to złe miłego początki.

Już po kilku chwilach Borussia zdołała doprowadzić do wyrównania po trafieniu Thorgana Hazarda, a jeszcze przed przerwą gospodarzom prowadzenie dał Michael Lang. Druga połowa to już absolutna dominacja miejscowych, którzy zdobyli dwa gole. Ich autorami byli Lars Stindl oraz Denis Zakaria.

Szansy na zwycięstwo nie wykorzystał zespół SC Freiburg. Ekipa ta zremisowała z Werderem Brema 1:1, a gola na wagę remisu straciła w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Punkt dla Werderu uratował Ludwig Augustinsson. Wcześniej bramkę dla drużyny z Fryburga strzelił z rzutu karnego Luca Waldschmidt.